Home > Bez kategorii > Aktywność fizyczna – w jaki sposób ją monitorować?

Aktywność fizyczna – w jaki sposób ją monitorować?

Istnieje wiele sposobów monitorowania aktywności fizycznej. Należy znaleźć metodę, która najlepiej się sprawdza, np. krokomierz lub akcelerometr, a następnie stosować się do niej. Pamiętaj, aby mierzyć intensywność aktywności (np. trening siłowy o dużej intensywności zalicza się do ćwiczeń o umiarkowanej intensywności).

Dlaczego warto ćwiczyć?

Analizuj swoją aktywność fizyczną, poziom ćwiczeń i statystyki snu dzięki naszej kolekcji trackerów fitness. Precyzyjnie mierz tętno, spalone kalorie i całkowitą liczbę kroków wykonanych w ciągu dnia. Jeśli ktoś boi się ćwiczeń, prowadzi siedzący tryb życia i ciągle siedzi przed komputerem lub telewizorem, powinien zacząć coś z tym robić. Oprócz tego, że ciało jest w niezdrowym stanie, jest wiele innych rzeczy, które mogą wpłynąć na tę sytuację i uprzykrzyć życie. Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest ból. Zbyt długie przebywanie w pozycji siedzącej może powodować różne problemy związane przede wszystkim z rozkładem masy ciała i układem mięśniowo-szkieletowym. Jeśli ktoś od lat nie ćwiczył, będzie sztywniejszy niż ci, którzy ćwiczą regularnie. 

Jak mierzyć?

Istnieje wiele sposobów monitorowania aktywności fizycznej, w tym kwestionariusze, akcelerometry i mniej konwencjonalne metody. Niektóre monitory rejestrują tylko rodzaj ćwiczeń, inne – zarówno intensywność, jak i czas trwania aktywności. Przydatne urządzenia do mierzenia tego typu aktywności można znaleźć na tej stronie https://gps.lodz.pl/.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + dwadzieścia =