Aktywność fizyczna – w jaki sposób ją monitorować?

Bez kategorii
poszukiwaczewiedzy
Aktywność fizyczna – w jaki sposób ją monitorować?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele sposobów monitorowania aktywności fizycznej. Należy znaleźć metodę, która najlepiej się sprawdza, np. krokomierz lub akcelerometr, a następnie stosować się do niej. Pamiętaj, aby mierzyć intensywność aktywności (np. trening siłowy o dużej intensywności zalicza się do ćwiczeń o umiarkowanej intensywności).

Dlaczego warto ćwiczyć?

Analizuj swoją aktywność fizyczną, poziom ćwiczeń i statystyki snu dzięki naszej kolekcji trackerów fitness. Precyzyjnie mierz tętno, spalone kalorie i całkowitą liczbę kroków wykonanych w ciągu dnia. Jeśli ktoś boi się ćwiczeń, prowadzi siedzący tryb życia i ciągle siedzi przed komputerem lub telewizorem, powinien zacząć coś z tym robić. Oprócz tego, że ciało jest w niezdrowym stanie, jest wiele innych rzeczy, które mogą wpłynąć na tę sytuację i uprzykrzyć życie. Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest ból. Zbyt długie przebywanie w pozycji siedzącej może powodować różne problemy związane przede wszystkim z rozkładem masy ciała i układem mięśniowo-szkieletowym. Jeśli ktoś od lat nie ćwiczył, będzie sztywniejszy niż ci, którzy ćwiczą regularnie. 

Jak mierzyć?

Istnieje wiele sposobów monitorowania aktywności fizycznej, w tym kwestionariusze, akcelerometry i mniej konwencjonalne metody. Niektóre monitory rejestrują tylko rodzaj ćwiczeń, inne – zarówno intensywność, jak i czas trwania aktywności. Przydatne urządzenia do mierzenia tego typu aktywności można znaleźć na tej stronie https://gps.lodz.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?
Jak przygotować się do sesji zdjęciowej?
Zdjęcia zawsze są wyjątkową pamiątką. Pozwalają zatrzymać dowolną chwilę, która drugi raz się już nie zdarzy. Właśnie dlatego tak wielu […]
Polecamy