Home > Bez kategorii > Co warto wiedzieć o ekstraktach?

Co warto wiedzieć o ekstraktach?

Wyciągi z całych roślin kojarzą się raczej z nauką, ale co z wykorzystaniem ich w pielęgnacji urody? Istnieje kilka opcji, które twierdzą, że przyniosą Ci doskonałe rezultaty. Różnica między całymi roślinami a ekstraktami polega na tym, że ekstrakt jest wysoce skoncentrowaną formą substancji występującej w całej roślinie. Całe rośliny zawierają oczywiście wiele składników, więc aby stworzyć ekstrakt, który zawiera tylko niektóre z nich, należy je usunąć i oddzielić od reszty.

Najważniejsze informacje

Ekstrakty to skoncentrowane wersje produktu. Nie tylko ułatwia to stosowanie i przechowywanie, ale także pozwala zmniejszyć ilość składników potrzebnych do uzyskania tego samego efektu. Wyciąg płynny to skoncentrowana postać zioła, stosowana ze względu na jego właściwości lecznicze i terapeutyczne. Nie należy mylić ekstraktów z olejkami eterycznymi; są one zupełnie różne! Oba są skoncentrowane, ale olejki eteryczne są bardzo lotne i tracą swoją skuteczność pod wpływem światła lub ciepła. Ekstrakty to stężone roztwory lotnych olejków, żywic, wosków i innych materiałów roślinnych, które pochodzą z różnych części rośliny. Do powszechnie stosowanych ekstraktów należą ekstrakty etanolowe i ekstrakty CO2. Są skoncentrowaną formą aktywnych składników roślinnych. Wytwarza się je przez namaczanie składników roślinnych w płynie, takim jak alkohol lub gliceryna. Ekstraktów można również używać do dodawania olejków eterycznych do przepisów kulinarnych lub jako środków aromatyzujących do czystych płynów, takich jak woda czy alkohol.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × dwa =