Co warto wiedzieć o ekstraktach?

Bez kategorii
poszukiwaczewiedzy
Co warto wiedzieć o ekstraktach?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyciągi z całych roślin kojarzą się raczej z nauką, ale co z wykorzystaniem ich w pielęgnacji urody? Istnieje kilka opcji, które twierdzą, że przyniosą Ci doskonałe rezultaty. Różnica między całymi roślinami a ekstraktami polega na tym, że ekstrakt jest wysoce skoncentrowaną formą substancji występującej w całej roślinie. Całe rośliny zawierają oczywiście wiele składników, więc aby stworzyć ekstrakt, który zawiera tylko niektóre z nich, należy je usunąć i oddzielić od reszty.

Najważniejsze informacje

Ekstrakty to skoncentrowane wersje produktu. Nie tylko ułatwia to stosowanie i przechowywanie, ale także pozwala zmniejszyć ilość składników potrzebnych do uzyskania tego samego efektu. Wyciąg płynny to skoncentrowana postać zioła, stosowana ze względu na jego właściwości lecznicze i terapeutyczne. Nie należy mylić ekstraktów z olejkami eterycznymi; są one zupełnie różne! Oba są skoncentrowane, ale olejki eteryczne są bardzo lotne i tracą swoją skuteczność pod wpływem światła lub ciepła. Ekstrakty to stężone roztwory lotnych olejków, żywic, wosków i innych materiałów roślinnych, które pochodzą z różnych części rośliny. Do powszechnie stosowanych ekstraktów należą ekstrakty etanolowe i ekstrakty CO2. Są skoncentrowaną formą aktywnych składników roślinnych. Wytwarza się je przez namaczanie składników roślinnych w płynie, takim jak alkohol lub gliceryna. Ekstraktów można również używać do dodawania olejków eterycznych do przepisów kulinarnych lub jako środków aromatyzujących do czystych płynów, takich jak woda czy alkohol.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co zrobić, aby nie przepłacać za ogrzewanie?
Co zrobić, aby nie przepłacać za ogrzewanie?
W sytuacji, gdy nie chcemy przepłacać za ogrzewanie, warto postawić na ocieplenie rur co. Dawniej nie zwracano na to uwagi, […]
Polecamy