Home > Dom i ogrodnictwo > Akcesoria poprawiające stan wody kranowej

Akcesoria poprawiające stan wody kranowej

W naszych wodociągach są stosowane innowacyjne technologie, które gwarantują zadowalającą jakość wody. Niestety często nie nadaje się ona bezpośrednio do spożycia ze względu na niezbyt przyjemny smak oraz zapach, a niekiedy też nadmierną twardość. W takiej sytuacji zalecanym rozwiązaniem jest zakup odpowiednich akcesoriów, które w znacznym stopniu poprawią stan wody kranowej. Warto w szczególności zastanowić się nad dobrej jakości filtrem węglowym, który idealnie wręcz nadaje się do zamontowania przy umywalce. 

Kupowanie wody butelkowanej to często strata pieniędzy 

Podstawowym urządzeniem pozwalającym pozbyć się wszelkich niepożądanych zanieczyszczeń z wody kranowej jest mechaniczny filtr węglowy. Skutecznie usuwa on niezwykle groźne dla zdrowia substancje gazowe, a na dodatek eliminuje bakterie. A to wszystko dzięki posiadaniu w swojej strukturze węgla aktywnego, który wykazuje znakomitą zdolność do adsorpcji, czyli wiązania cząsteczek. Drugim zalecanym akcesorium jest kuchenny dzbanek na wymienne filtry. Wyróżnia się tym, że jest banalnie prosty w użytkowaniu, a jednocześnie pozwala szybko pozbyć się z wody niekorzystnych związków organicznych, chloru oraz różnorodnych metali ciężkich.

Oprócz tego warto z pewnością pomyśleć o uzdatniaczu wody, czyli bezobsługowym sprzęcie przeznaczonym do jej zmiękczania. Głównym jego zadaniem jest wymiana jonów magnezu oraz wapnia (kluczowych substancji odpowiedzialnych za twardość) na jony sodu. Najlepiej zdecydować się na model ze złożem żywicy jonowymiennej o pojemności od 20 do 30 litrów. Wszystkie wymienione akcesoria znajdziemy w licznych sklepach stacjonarnych oraz internetowych. 

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć + 10 =