Home > Wypoczynek i hobby > Co przyda się podczas ferii zimowych w górach?

Co przyda się podczas ferii zimowych w górach?

Ferie zimowe w górach to spełnienie marzeń nie tylko wszystkich dzieci, lecz także dorosłych. Białe szaleństwo, mróz, śnieg pod podeszwą to kwintesencja wypoczynku podczas zimowych miesięcy. Do takiego wyjazdu warto się jednak zawczasu przygotować, bo ceny w górskich miejscowościach w sezonie są zazwyczaj kilkukrotnie wyższe. Co przyda się zatem podczas ferii zimowych, jeśli spędzamy je w górach?

Sprzęt narciarski to podstawa

Nie powinniśmy nawet myśleć o zimowym wypadzie w góry bez skompletowanego narciarskiego sprzętu. W przeciwnym wypadku czas ten może być wypełniony nudą, a tego chcemy przecież uniknąć. Inną opcją jest wypożyczenie sprzętu na miejscu, na dłuższą metę to rozwiązanie jest jednak po pierwsze droższe, a po drugie mniej wygodne. Spersonalizowany sprzęt będzie lepiej dopasowany, a służyć nam może przez co najmniej kilka sezonów.

Przed sezonem zimowym udajmy się zatem do sklepu narciarskiego i wybierzmy narty w zależności od potrzeb naszej rodziny. Na przykład na https://contingent.pl/kategoria/narty/narty-damskie/ dostępnych jest wiele różnych modeli dla pań.

Zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, dobrym pomysłem są buty narciarskie unisex. Pozostaje dobrać odpowiednie wiązania oraz kijki i jesteśmy gotowi do szaleństw na stoku.

Sportowa odzież zimowa

Ale zanim jeszcze wybierzemy się na stok, sprawdźmy, czy w naszej szafie mamy odpowiednią odzież. Kurtka narciarska powinna być ciepła, ale także lekka. Musi być wykonana z nieprzemakającego materiału, przez większość czasu będzie bowiem miała bezpośredni kontakt z mokrym śniegiem. Te same zasady dotyczą także narciarskich spodni. Komplet odzieży dopełnią czapka oraz rękawice narciarskie.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem − pięć =