Home > Life & Style > Wesele w stylu retro – na co szczególnie warto położyć nacisk?

Wesele w stylu retro – na co szczególnie warto położyć nacisk?

Przyszli Państwo Młodzi coraz częściej decydują się na zorganizowanie wesela tematycznego. Tego typu uroczystości mają bowiem niebanalny charakter i na bardzo długo pozostają w pamięci wszystkich zaproszonych gości. Od kilku lat prym wiodą zwłaszcza wesela retro nawiązujące bezpośrednio do lat 20-tych, 30-tych, 50-tych czy 60-tych XX wieku. Urzekają one przede wszystkim romantyczną atmosferą, a także unoszącą się nostalgią za minionymi czasami. W trakcie organizowania takiej imprezy warto zawsze zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, które zostaną wymienione w dalszej części artykułu. 

Odpowiednie stroje to absolutna podstawa

Kluczową rolę w trakcie przygotowań do wesela retro odgrywa dobór ubrań dla pary młodej. Panowie mogą z powodzeniem wystąpić w zestawie koordynowanym, który składa się z lnianej koszuli (w kolorze białym lub błękitnym), jasnobrązowej marynarki o fakturze odmiennej od faktury spodni (np. tweedowej), dwurzędowej kamizelki w kratę, wełnianego krawatu typu knit (ewentualnie muchy), butów loafersów albo mokasynów i zegarka na łańcuszku.

Z kolei w przypadku panny młodej strzałem w dziesiątkę będzie z pewnością kreacja boho suknie ślubne zaprojektowane w tym stylu wyróżniają się bowiem subtelnym krojem, brakiem sztywnych elementów konstrukcyjnych i sporą ilością koronkowych wstawek. Nawiązują tym samym do klasyki. Zaleca się uzupełnienie całości starą babciną biżuterią – np. w postaci pereł czy naszyjnika. Nacisk należy również koniecznie położyć na wybór właściwej oprawy muzycznej (nawiązującej do konkretnej dekady) i pojazdu wiozącego małżonków z kościoła (musi to być auto zabytkowe), a także na odpowiednie udekorowanie sali (pożądane elementy to choćby porcelanowe zastawy stołowe, świeczniki, maszyna do pisania, gramofon, lampiony oraz stare rodzinne zdjęcia).

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + dziesięć =