Wesele w stylu retro – na co szczególnie warto położyć nacisk?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Wesele w stylu retro – na co szczególnie warto położyć nacisk?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przyszli Państwo Młodzi coraz częściej decydują się na zorganizowanie wesela tematycznego. Tego typu uroczystości mają bowiem niebanalny charakter i na bardzo długo pozostają w pamięci wszystkich zaproszonych gości. Od kilku lat prym wiodą zwłaszcza wesela retro nawiązujące bezpośrednio do lat 20-tych, 30-tych, 50-tych czy 60-tych XX wieku. Urzekają one przede wszystkim romantyczną atmosferą, a także unoszącą się nostalgią za minionymi czasami. W trakcie organizowania takiej imprezy warto zawsze zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, które zostaną wymienione w dalszej części artykułu. 

Odpowiednie stroje to absolutna podstawa

Kluczową rolę w trakcie przygotowań do wesela retro odgrywa dobór ubrań dla pary młodej. Panowie mogą z powodzeniem wystąpić w zestawie koordynowanym, który składa się z lnianej koszuli (w kolorze białym lub błękitnym), jasnobrązowej marynarki o fakturze odmiennej od faktury spodni (np. tweedowej), dwurzędowej kamizelki w kratę, wełnianego krawatu typu knit (ewentualnie muchy), butów loafersów albo mokasynów i zegarka na łańcuszku.

Z kolei w przypadku panny młodej strzałem w dziesiątkę będzie z pewnością kreacja boho suknie ślubne zaprojektowane w tym stylu wyróżniają się bowiem subtelnym krojem, brakiem sztywnych elementów konstrukcyjnych i sporą ilością koronkowych wstawek. Nawiązują tym samym do klasyki. Zaleca się uzupełnienie całości starą babciną biżuterią – np. w postaci pereł czy naszyjnika. Nacisk należy również koniecznie położyć na wybór właściwej oprawy muzycznej (nawiązującej do konkretnej dekady) i pojazdu wiozącego małżonków z kościoła (musi to być auto zabytkowe), a także na odpowiednie udekorowanie sali (pożądane elementy to choćby porcelanowe zastawy stołowe, świeczniki, maszyna do pisania, gramofon, lampiony oraz stare rodzinne zdjęcia).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie komputery wybrać do biura?
Jakie komputery wybrać do biura?
Sprzęt biurowy musi zapewniać komfortowe wykonywanie wszelkich niezbędnych czynności i bieżących zadań. Ta zasada dotyczy również komputerów, które powinny być […]
Polecamy