Outsourcing logistyczny – co to jest?

Biznes i marketing
poszukiwaczewiedzy
Outsourcing logistyczny – co to jest?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Outsourcing logistyczny to inaczej oddelegowanie zewnętrznej firmie czynności związanych z szeroko rozumianą logistyką. Do niedawna zalecano głównie transport towarów. Korzystanie z usług zewnętrznych przewoźników zwalniało duże fabryki i producentów towarów z konieczności utrzymywania własnej floty samochodów dostawczych, oraz pozwalało na likwidację stanowisk pracy w dziale transportu. Rozwój handlu internetowego i wysoka jakość usług świadczonych przez firmy zajmujące się przewozem towarów na rynku krajowym i zagranicznym, sprawiły, że już niemal każda firma zleca transport. Obecnie rynek usług logistycznych oferuje coraz więcej możliwości wsparcia przedsiębiorstw w procesach logistycznych. Powszechna staje się wszechstronna obsługa logistyczna e-commerce, czyli przejęcie przez podwykonawcę przyjmowania zamówień, pakowania i wysyłania towarów, a nawet odbierania zwrotów. 

Zalety outsourcingu procesów logistycznych

Firmy decydujące się przekazać podwykonawcom realizację procesów logistycznych, mogą znacznie zredukować ilość pracowników i skupić się na kluczowych aspektach swojej działalności, jak produkcja czy sprzedaż. Zbędne staje się zatrudnianie osób pakujących paczki, kierowców i spedytorów. Ponadto można zupełnie zrezygnować z posiadania własnych magazynów na towar. Zewnętrza firma, wyspecjalizowana w logistyce, wszystkie zlecone zadania wykona sprawnie i na wysokim poziomie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Mleko – w jakiej formie mogą je przyjmować osoby dorosłe, jak i dzieci?
Mleko – w jakiej formie mogą je przyjmować osoby dorosłe, jak i dzieci?
Mleko to najlepszy pokarm zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jest bogate w białka, wapń, witaminy A i D, ryboflawinę […]
Polecamy