Home > Biznes i marketing > Outsourcing logistyczny – co to jest?

Outsourcing logistyczny – co to jest?

Outsourcing logistyczny to inaczej oddelegowanie zewnętrznej firmie czynności związanych z szeroko rozumianą logistyką. Do niedawna zalecano głównie transport towarów. Korzystanie z usług zewnętrznych przewoźników zwalniało duże fabryki i producentów towarów z konieczności utrzymywania własnej floty samochodów dostawczych, oraz pozwalało na likwidację stanowisk pracy w dziale transportu. Rozwój handlu internetowego i wysoka jakość usług świadczonych przez firmy zajmujące się przewozem towarów na rynku krajowym i zagranicznym, sprawiły, że już niemal każda firma zleca transport. Obecnie rynek usług logistycznych oferuje coraz więcej możliwości wsparcia przedsiębiorstw w procesach logistycznych. Powszechna staje się wszechstronna obsługa logistyczna e-commerce, czyli przejęcie przez podwykonawcę przyjmowania zamówień, pakowania i wysyłania towarów, a nawet odbierania zwrotów. 

Zalety outsourcingu procesów logistycznych

Firmy decydujące się przekazać podwykonawcom realizację procesów logistycznych, mogą znacznie zredukować ilość pracowników i skupić się na kluczowych aspektach swojej działalności, jak produkcja czy sprzedaż. Zbędne staje się zatrudnianie osób pakujących paczki, kierowców i spedytorów. Ponadto można zupełnie zrezygnować z posiadania własnych magazynów na towar. Zewnętrza firma, wyspecjalizowana w logistyce, wszystkie zlecone zadania wykona sprawnie i na wysokim poziomie.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + szesnaście =