Jakie akcesoria są potrzebne do haftu?

Bez kategorii
poszukiwaczewiedzy
Jakie akcesoria są potrzebne do haftu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Haftowanie to niesamowity sposób na stworzenie pięknych przedmiotów oraz zrelaksowanie się po ciężkim dniu pracy. Tworzenie artystycznych wzorów na obrusach, serwetkach lub na odzieży daje wiele satysfakcji. Aby zacząć przygodę z wyszywaniem lub haftowaniem nie trzeba posiadać specjalistycznego sprzętu — wystarczy bawełniana mulina oraz materiał, na którym powstanie niesamowite dzieło. Przyda się też profesjonalna igła, tamborek, który ułatwi pracę oraz ostre nożyczki. Warto zwrócić uwagę na rodzaj igły do haftowania, ponieważ mają one różne zastosowanie.

Akcesoria do haftowania dla początkujących i dla profesjonalistów

Tępa igła umożliwia haft krzyżykowy, który jest jedną z najpopularniejszych metod haftowania. Początkujące osoby mogą zaopatrzyć się w różnego rodzaju wzory do wyszywania. To dobry sposób na naukę oraz na nabranie wprawy w tworzeniu wyjątkowych ozdób. Gotowy obrazek można oprawić, powiesić na ścianie lub wręczyć bliskiej osobie. Tamborek, czyli specjalna obręcz do wyszywania, znacznie ułatwia pracę. Usztywnia materiał, przez co wyszywanie staje się zdecydowanie łatwiejsze. Kolorowa mulina o różnej grubości pozwala tworzyć piękne obrazki, do haftowania używa się również specjalnych nici.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Tkaniny węglowe – z czego są wykonane?
Tkaniny węglowe – z czego są wykonane?
Tkaniny węglowe nazywane są również bardzo często matami węglowymi. Są to nowoczesne materiały kompozytowe o szerokim zastosowaniu. Wyróżniają się one […]
Polecamy