Home > Biznes i marketing > Skąd zdobyć wiedzę o organizowaniu eventów?

Skąd zdobyć wiedzę o organizowaniu eventów?

Organizacja eventów jest pracą, która w ostatnich latach zyskała na popularności i stała się celem coraz większej ilości ludzi. Jest to zajęcie niezwykle interesujące, dynamiczne, angażujące, w którym ciągle coś się dzieje, co dla wielu osób jest największą zaletą. Dla wielu jednak nie jest oczywiste, gdzie powinni szukać możliwości rozwoju w tym zawodzie.

Gdzie można zdobyć kompetencje do organizowania eventów?

Do zawodu event managera przygotowuje obecnie wiele uczelni w Polsce, miedzy innymi Uniwersytet Warszawski, czy Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Podobne kierunki znaleźć można także na różnych uniwersytetach między innymi w Krakowie, Poznaniu, Gdańsku i Warszawie. Jest to najpewniejsze źródło wiedzy i kompetencji w zakresie organizacji eventów, które oferuje dyplom poświadczający zdobytą wiedzę.

Istnieje jednak wiele innych źródeł wiedzy. Warsztaty i szkolenia są doskonałą okazją do poszerzenia swoich kompetencji, a nawet zdobycia zawodu. W internecie można znaleźć mnogą ilość podobnych kursów i webinarów, zarówno płatnych, jak i całkowicie darmowych. Wiele z nich oferuje wystawienie certyfikatu uczestnictwa, co może być przydatne dla osób, które pragną zdobyć nową pracę jako event manager.

Ponadto osoby zainteresowane organizacją eventów powinny dołączyć do grup facebookowych dotyczących zawodu, na których można znaleźć nie tylko ogromną ilość wiedzy, ale przede wszystkim wspólną wymianę doświadczeń i porad. Grupy, fora i blogi są idealnym miejscem do zadawania pytań i weryfikowania własnej wiedzy, co nie zawsze jest możliwe pobierając nauki z webinarów czy książek.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć − dwa =