Matka chrzestna – jakie są jej obowiązki?

Bez kategorii
poszukiwaczewiedzy
Matka chrzestna – jakie są jej obowiązki?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chrzest święty to dla rodziny wielkie wydarzenie. Rodzice chrzestni oprócz dobrego kontaktu z dzieckiem są odpowiedzialni za dawanie dziecku dobrego przykładu. Na Matkę Chrzestną zazwyczaj typuje się osobę z najbliższej rodziny, tak by móc przy każdej okazji wspólnie celebrować czas. Rola Matki Chrzestnej to nie tylko dawanie prezentów na chrzest i komunię, ale przede wszystkim nauka dziecka jak żyć z zasadami kościoła i jak praktykować wiarę. Matka chrzestna jest opoką dla rodziców i wspiera ich w wychowaniu dziecka.

Obowiązki Matki Chrzestnej podczas ceremonii chrztu

Po pierwsze powinna zakupić ubranko dla dziecka. Nie jest to popularny zwyczaj, jednak to właśnie Matka Chrzestna powinna wybrać ubranko do chrztu, jeśli rodzice chcą sami dokonać zakupu, Matka Chrzestna kupuje tylko tzw. szatkę kościelną, którą przykrywa swojego chrześniaka podczas ceremonii. Kolejną rolą jest obdarowanie dziecka po chrzcie. Pamiątki do chrztu są mile widziane, a mogą to być złote lub srebrne łyżeczki albo inne sentymentalne pamiątki. Obowiązki po ceremonii nie kończą się, a wręcz przeciwnie dopiero się zaczynają. Rodzice chrzestni powinny utrzymywać bliskie stosunki z dzieckiem i pomóc w przygotowaniach do Pierwszej Komunii Świętej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zegarek i bransoletka – mały dodatek do każdej stylizacji
Każdy dzień jest dobrą okazją by wyglądać modnie! Aby dopełnić każdą naszą stylizację warto wybrać do niej małe dodatki na […]
Polecamy