Jakiego rodzaju usługi oferowane są przez biura rachunkowe?

Biznes i usługi
poszukiwaczewiedzy
Jakiego rodzaju usługi oferowane są przez biura rachunkowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Biura rachunkowe to firmy, które świadczą szeroki zakres usług księgowych, w tym prowadzenie ksiąg rachunkowych i przygotowywanie podatków. Biura rachunkowe mogą być również wykorzystywane do zarządzania listą płac i innymi zadaniami administracyjnymi dla małych firm.

Biura rachunkowe często pobierają stawki godzinowe, chociaż niektóre oferują stawki ryczałtowe za pewne usługi. Wiele biur rachunkowych takich jak np. http://www.hdl.szczecin.pl/ oferuje różne pakiety oprogramowania księgowego, a także zajęcia szkoleniowe i dodatkowe zasoby dla właścicieli małych firm.

Niektóre wspólne usługi oferowane przez biura rachunkowe obejmują:

Prowadzenie ksiąg rachunkowych

Księgowy rejestruje transakcje finansowe w księgach firmy i przygotowuje sprawozdania finansowe dla zarządu. Księgowi również uzgadniają konta z bankiem lub firmą obsługującą karty kredytowe w regularnych odstępach czasu (zazwyczaj raz w miesiącu). Księgowość jest zazwyczaj prowadzona na bieżąco, ale mogą zdarzyć się sytuacje, w których księgowy będzie musiał prowadzić księgowość za Ciebie, podczas gdy Ty będziesz na wakacjach lub w inny sposób nie będziesz mógł nadzorować finansów Twojej firmy.

Przygotowanie podatków

Księgowi przygotowują zeznania podatkowe na podstawie dochodów i odliczeń swoich klientów z poprzedniego roku. Proces ten polega na obliczeniu wysokości zobowiązania podatkowego oraz określeniu, ile pieniędzy powinno być potrącanych z wypłaty, aby wszelkie należne podatki zostały zapłacone w momencie ich wymagalności na koniec roku. Przygotowanie zeznania podatkowego może również obejmować wypełnienie wszystkich formularzy wymaganych przez różne agencje rządowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co sprawdzi się w salonie – firanki czy zasłony
Co sprawdzi się w salonie – firanki czy zasłony
Salon to pomieszczenie, w którym zazwyczaj spędzamy sporą część naszego czasu. To właśnie tam podejmujemy naszych gości, ale także spędzamy […]
Polecamy