Jak powinien przebiegać proces rekrutacji – krok po kroku

Biznes i usługi
poszukiwaczewiedzy
Jak powinien przebiegać proces rekrutacji – krok po kroku
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rekrutacja to złożony proces, który może zająć sporo czasu. Proces rekrutacji to seria kroków, które pomagają znaleźć najlepszą osobę na dane stanowisko. Proces rozpoczyna się od ogłoszenia stanowiska, a kończy się pozyskaniem odpowiedniego kandydata, który został wybrany spośród wszystkich chętnych.

Ważne jest, aby pamiętać, że choć proces zatrudniania może się nieco różnić między firmami, to zwykle przebiega według podobnego schematu.

1. Określenie swoich oczekiwań i przygotowanie ogłoszenia

Pierwszym krokiem w procesie rekrutacji jest określenie swoich oczekiwań. Oznacza to, że powinieneś wiedzieć, jakiej osoby szukasz i co będzie ona robić po zatrudnieniu. Możesz wykorzystać te informacje podczas tworzenia opisów stanowisk i ogłoszeń, aby pomóc przyciągnąć kandydatów, którzy pasują do tych kryteriów.

2. Przejrzenie nadesłanych CV

Kiedy już otrzymasz CV od zainteresowanych kandydatów, czas zacząć je przeglądać. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest wyeliminowanie wszystkich aplikacji, które nie spełniają Twoich minimalnych wymagań oraz nie odpowiadają Twojemu pożądanemu poziomowi doświadczenia. Powinieneś również dokładnie przyjrzeć się każdemu CV i poszukać niepokojących miejsc (takich jak luki w historii zatrudnienia).

3. Rozmowa rekrutacyjna

Abu rekrutacja pracowników łódź przebiegła skutecznie, musisz zawęzić pulę kandydatów do tych, którzy spełniają minimalne wymagania, nadszedł czas na zaplanowanie rozmów kwalifikacyjnych. Pamiętaj, by odpowiednio przygotować się do rozmów i wypisać sobie najważniejsze pytania dla każdego kandydata.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Organizacja przyjęcia w ogrodzie
Obecnie panuje moda na organizowanie przyjęć w plenerze, w tym zwłaszcza w ogrodzie (np. wesel). Taką imprezę należy zawsze w […]
Polecamy