Home > Biznes i marketing > Fundusze inwestycyjne czy nieruchomości – w co inwestować

Fundusze inwestycyjne czy nieruchomości – w co inwestować

Najważniejsze cechy inwestycji w fundusze i nieruchomości
Podstawową zaletą lokowania pieniędzy w fundusze inwestycyjne jest to, że może to zrobić praktycznie każda osoba, nawet przy niewielkiej ilości kapitału. Oczywiście im więcej środków zostanie przeznaczonych na inwestycje, tym więcej jednostek uczestnictwa można będzie nabyć. Duża ilość jednostek uczestnictwa pozwala na osiąganie większych zysków. Chociaż najlepsze fundusze inwestycyjne pozwalają dobrze zarobić, wybierając ten sposób inwestycji, trzeba liczyć się także z możliwością poniesienia straty. W przypadku osób z niewielką skłonnością do ryzyka zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie inwestowanie w nieruchomości.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się inwestycje w tzw. condo hotele. Condo hotel od zwykłego hotelu odróżnia to, że nie ma on jednego właściciela. W tym przypadku właścicielami poszczególnych pokojów są osoby prywatne, które zarabiają na ich wynajmie. Zazwyczaj tego rodzaju hotele posiadają podwyższony standard i są zlokalizowane w atrakcyjnych miejscach. Decydując się na inwestycje w tego rodzaju przedsięwzięcie, można być właścicielem atrakcyjnego apartamentu i dodatkowo czerpać zyski z jego wynajmu.

Alternatywne rozwiązanie

W przypadku osób, które nie mogą zdecydować się na to, czy lepiej inwestować w fundusze inwestycyjne, czy też nieruchomości stworzono alternatywne rozwiązanie. Rozwiązaniem tym są fundusze nieruchomości. Tego rodzaju fundusze lokują kapitał pozyskany od swych klientów w obiekty mieszkalne oraz komercyjne, a następnie partycypują w osiąganych przez te obiekty zyskach. Osoby zainteresowane tego rodzaju produktami finansowymi mogą uzyskać wiele informacji, wchodząc na stronę http://wikcapital.pl/porady/fundusze-inwestycyjne/.

Bez względu na wybór sposobu inwestowania, warto pamiętać o dywersyfikacji swojego portfela finansowego. Inwestowanie wszystkich środków w jeden projekt jest ryzykowne i niezalecane, ponieważ może doprowadzić do utraty oszczędności.

Avatar
Poszukiwacze Wiedzy
Jeśli poszukujesz cennej wiedzy, to niewątpliwie znalazłeś się we właściwym miejscu. Oddaj się lekturze naszego serwisu, a na pewno nie będzie to czas zmarnowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 9 =