Co zrobić, kiedy auto zepsuje się na drodze?

Life & Style
poszukiwaczewiedzy
Co zrobić, kiedy auto zepsuje się na drodze?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli masz samochód, to w końcu doświadczysz awarii. Jest to niemal nieuniknione. Jeśli do tej pory miałeś szczęście jej uniknąć, nie daj się zwieść – w pewnym momencie to się stanie. Jeśli Twój samochód się zepsuje, nie wpadaj w panikę. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby Twój samochód znów ruszył.

Zadzwoń po pomoc

Po pierwsze, jeśli jesteś na obszarze, gdzie działa telefon komórkowy, zadzwoń po pomoc. Jeśli będzie Ci potrzebna pomoc drogowa Wrocław oferuje tanich i dobrych mechaników. Jeśli nie, spróbuj znaleźć bezpieczne miejsce, aby zjechać na pobocze i poczekać na pomoc. Ponadto, jeśli doszło do kolizji lub przewrócenia się pojazdu, upewnij się, że nikt nie odniósł obrażeń, zanim spróbujesz wyjść z pojazdu.

Wyłącz silnik

Jeśli prowadzisz pojazd z ręczną skrzynią biegów, przełącz na luz i zaciągnij hamulec postojowy zanim wysiądziesz z samochodu. Jeśli Twój pojazd ma wspomaganie kierownicy i hamulców, wyłącz silnik przed wyjściem, aby nie rozładować całkowicie akumulatora – da Ci to dodatkowy czas przed koniecznością ponownego uruchomienia pojazdu w późniejszym czasie.

Uważaj na siebie

Jeśli Twój pojazd ma klimatyzację lub inne elementy elektryczne, które nie będą działać bez zasilania z akumulatora (np. reflektory), zachowaj ostrożność przy wychodzeniu z pojazdu, aby przypadkowo nie dotknąć żadnych metalowych części (np. klamek drzwi), które po zamoczeniu w wodzie lub błocie mogą spowodować porażenie prądem lub zwarcie.

Spróbuj sprawdzić co się stało, zanim przyjedzie pomoc

Następnie sprawdź pod maską, czy nie ma oczywistych problemów, takich jak wyciekające płyny lub odłączone węże lub paski. Jeśli widzisz jakieś oczywiste problemy, zadzwoń po holownik. Jeśli nie widzisz żadnych problemów, ale nie możesz ponownie uruchomić samochodu, może to być spowodowane martwym akumulatorem lub jakimś innym problemem z blokiem silnika.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakim celu wrzuca się brykiet do kominka?
W jakim celu wrzuca się brykiet do kominka?
Kominek jest sercem domu. Trzaskanie drewna w kominku, ciepło paleniska i niepowtarzalna atmosfera. Kominek znajduje się zazwyczaj w centrum domu […]
Polecamy