Funkcjonalne rozwiązania, polepszające pracę w magazynie i halach produkcji

Biznes i marketing
poszukiwaczewiedzy
Funkcjonalne rozwiązania, polepszające pracę w magazynie i halach produkcji
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Magazyny i hale produkcyjne to miejsca, w których liczy się przede wszystkim maksymalna wydajność pracy. Z tego powodu ich właściciele często decydują się na wdrożenie konkretnych rozwiązań skutecznie poprawiających wspomniany parametr. Doskonałym przykładem jest choćby wymiana dotychczasowo stosowanych sprzętów na bardziej nowoczesne modele. Najczęściej dotyczy to wózków widłowych, suwnic, ramp załadunkowych, różnego rodzaju podnośników, ekranów dotykowych czy niewielkich czytników kodów kreskowych.

Pamiętajmy o współpracy z podwykonawcami

Oprócz wyposażenia magazynu lub hali produkcyjnej w nowe urządzenia, dobrym sposobem na znaczne polepszenie pracy jest wprowadzenie metodologii zarządzania „Lean management”, opartej na ograniczaniu wszelkich strat do absolutnego minimum. W praktyce oznacza to rezygnację z jakiejkolwiek nadprodukcji, unikanie przeciążania podwładnych obowiązkami, wdrożenie standaryzacji działań, a także ergonomiczne zorganizowanie poszczególnych stanowisk. Kolejna wartościowa metoda to zlecanie operacji o charakterze logistycznym wyspecjalizowanemu podwykonawcy, co wyraźnie skróci czas ich realizacji. Chodzi tutaj w szczególności o transport towarów (w przypadku magazynu) lub ich składowanie (w przypadku zakładu produkcyjnego). Jeszcze inne skuteczne rozwiązanie to montaż w ciągach komunikacyjnych wytrzymałych krat pomostowych wykonanych ze stali. Są to konstrukcje wyjątkowo odporne na przeciążenia i ułatwiające przemieszczanie się pomiędzy poziomami budynku. Wysokiej jakości kraty posiada w swojej ofercie m.in. ta łódzka firma https://www.sakostal.com.pl. Oto pozostałe funkcjonalne sposoby na poprawę wydajności:

– stworzenie przejrzystego systemu nagradzania pracowników (łącznie z bonusami i dodatkami),

– okresowa modyfikacja układu regałów i innych elementów wyposażenia,

– regularne przeprowadzanie kontroli jakości (co prowadzi do minimalizacji błędów),

– usprawnienie przepływu informacji,

– zainwestowanie w zaawansowane oprogramowanie informatyczne do kompleksowego zarządzania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym jest impregnat ppoż do drewna?
Czym jest impregnat ppoż do drewna?
Drewno jest materiałem niezwykle pięknym, niestety mało odpornym na działanie niektórych czynników zewnętrznych. Szczególnie groźny jest dla niego ogień. Choć […]
Polecamy