Specjalistyczne środki dla rolnictwa

Dom i ogrodnictwo
poszukiwaczewiedzy
Specjalistyczne środki dla rolnictwa
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rolnictwo od wielu lat nie opiera się już wyłącznie na ekstensywnej uprawie roślin i zbóż. Obecnie stosuje się wiele środków chemicznych, a także specjalistycznych maszyn, które mają za zadanie rozprowadzać je po polach. Opryskuje się ziemniaki by pozbyć się stonki, pryska się zboża by uniemożliwić rozrost chwastu, co jest niezmiernie ważne tuż po zasianiu. Dlatego też każdy rolnik powinien wiedzieć jakich środków może używać, a także posiadać maszyny które są zdolne szybko i sprawnie taki środek rozprowadzić po polu.

Ostrożny wybór

Pamiętajmy, że zbyt częste pryskanie pól nie jest dobre. W glebie odkłada się bowiem sporo związków chemicznych, które w małej ilości są całkowicie nieszkodliwe, jednak w większej mogą spowolnić wzrost zbóż i zmniejszyć zbiory kolejnego roku. Dlatego też opryski należy wykonywać tylko wtedy, gdy jest to konieczne, a także ostrożnie dobierać stosowane środki, tak by nie były one zbyt mocne. Tyczy się to głównie preparatów na wypalanie chwastu oraz usuwanie stonki ziemniaczanej.

Czego używać?

Jeżeli nie mamy wielkiego doświadczenia ze stosowaniem specjalistycznych środków w naszym gospodarstwie, z pomocą przyjdzie Internet. Znajdziemy w nim dokładne opisy poszczególnych preparatów, a także dokładne instrukcje co do sposobu stosowania. Dowiemy się też jaki opryskiwacz warto kupić, by dobrze spryskać każde z posiadanych pól. Na przykład preparaty do rozkładu słomy mogą być następujące: Akra Stroh R, BactoRol Plus, Bactim słoma, ale dobrze sprawdzi się też mocznik w roztworze wodnym. Warto poświęcić czas by dokładnie sprawdzić, jaki preparat będzie najlepszy w naszym przypadku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kiedy warto udać się na badanie wzroku?
Kiedy warto udać się na badanie wzroku?
Wzrok to nasz najcenniejszy zmysł. Według badań naukowych to on decyduje o odbiorze około osiemdziesięciu procent informacji ze środowiska. Dlatego, […]
Polecamy